התמקדות מקדמת טיפול. מקומו של הגוף בתירפיה.


הגוף הוא לא רק מבנה פיזי, או רק מכונה, הוא הרבה יותר. הוא כולל מרחב פנימי שבו נחוות כל הסיטואציות והאירועים של חיינו. לרוב מדברים על רגשות כשמתכוונים פנימה, אך בתחושות גוף יש הרבה מעבר לרגש. יש בגוף ידיעה של החיים וכל האינטראקציות שהוא מעורב בהם, שהיה מעורב בהם ואיך הגוף צריך להיות כשהכל בזרימה.
הגוף הוא אינטראקציה. הוא חווה סיטואציות חיים בשלמותן. סיטואציות הכוללות בתוכן תחושות רבות ונחוות בחושים שונים בו זמנית. תחושות כל כך רבות שהמוח לא יכול לעבד את כולן, ולכן כל החוויה נשמרת בחוכמת הגוף, בשלמותה, זהו ה- FELT – SENSE. זוהי תחושה מורגשת בעלת משמעות, המבטאת את האופן שבו הגוף שלנו נושא בעיה /קושי/ או אירוע שנמצא על במת חיינו.

תהליך ההתמקדות על ששת צעדיו, מאפשר לכל מה שידוע בחוכמת הגוף, מרומז אך נסתר מאיתנו, להפוך למשהו גלוי, נגיש וברור לנו. זהו תהליך מקדם ריפוי.

המלצה למטפלים
כשמטופל מגיע אליכם לטיפול והוא מרבה במילים ופרשנויות על בעיה/נושא שהוא מעוניין לטפל בו, תקבלו תשובות מפתיעות, אם רק תשאלו אותו "מה קורה בתחושת הבטן שלך כשאתה מספר לי את כל זה…" "מה החוויה שלך במרכז הגוף/מה ההרגשה שם… כשאתה מספר לי…." זו המתנה של ההתמקדות. נסו ותווכחו בעצמכם. תוכלו לכתוב לנו בצור קשר על כך.
בסרטון וידאו הבא, תצפו בפרופ' יוג'ין ג'נדלין, (בסרטה של נדה לו, מורה, עמיתה להתמקדות מקנדה), מסביר על תחושות גוף, על מקומו של הגוף בתהליך ריפוי ואיך כל זה מאפשר לטיפול בהתמקדות להצליח.

© Copyright המרכז הישראלי להתמקדות - בלהה פרולינגר 052-2591245 עצמאות פרלשטיין 052-3944244