התמקדות מקדמת טיפול. מקומו של הגוף בתירפיה.


הגוף הוא לא רק מבנה פיזי, או רק מכונה, הוא הרבה יותר. הוא כולל מרחב פנימי שבו נחוות כל הסיטואציות והאירועים של חיינו. לרוב מדברים על רגשות כשמתכוונים פנימה, אך בתחושות גוף יש הרבה מעבר לרגש. יש בגוף ידיעה של החיים וכל האינטראקציות שהוא מעורב בהם, שהיה מעורב בהם ואיך הגוף צריך להיות כשהכל בזרימה.
הגוף הוא אינטראקציה. הוא חווה סיטואציות חיים בשלמותן. סיטואציות הכוללות בתוכן תחושות רבות ונחוות בחושים שונים בו זמנית. תחושות כל כך רבות שהמוח לא יכול לעבד את כולן, ולכן כל החוויה נשמרת בחוכמת הגוף בשלמותה, זהו ה- FELT – SENSE. תהליך ההתמקדות מאפשר לכל מה שהיה נסתר מאיתנו, אך ידוע בחוכמת הגוף, למשהו גלוי וברור לנו.
תהליך ההתמקדות, מקדם ריפוי באמצעות ששת הצעדים של התהליך.

המלצה למטפלים-
כשמטופל מגיע אליכם לטיפול והוא מרבה במילים ופרשנויות על בעיה/נושא שהוא מעוניין לטפל בו, תקבלו תשובות מפתיעות, אם רק תשאלו אותו "מה קורה בתחושת הבטן שלך כשאתה מספר לי את כל זה…" זו המתנה של ההתמקדות. נסו ותווכחו בעצמכם. תוכלו לכתוב לנו בצור קשר על כך.
בסרטון וידאו הבא, תצפו בפרופ' יוג'ין ג'נדלין ונדה לו, מסבירים על תחושות גוף, על מקומו של הגוף בתהליך ריפוי ואיך כל זה מאפשר לטיפול בהתמקדות להצליח.

© Copyright המרכז הישראלי להתמקדות - בלהה פרולינגר 052-2591245 עצמאות פרלשטיין 052-3944244