משברי חיים


משברים הם חלק מהחיים. כל אדם נקלע במהלך חייו למשבר כלשהו; משבר כלכלי, נפשי, פיזי, משפחתי או כל סוג אחר של משבר. לרוב התחושה המלווה אותנו בזמן משבר היא תחושה של חוסר אונים וקושי "לצוף מעל פני המים".  כל מה שאנו רוצים הוא להיחלץ מהמשבר במהירות.

שיטת ההתמקדות (Focusing)
פוקוסינג הינו כלי לריפוי עצמי. טכניקה עדינה אך עוצמתית, המלמדת כיצד להקשיב לעצמנו, לתחושות הפיזיות, ולהבין דרכן מה קורה אצלנו. מחנק בגרון, לחץ בחזה, מועקה וחרדה – אלו סוגי תגובות של הגוף ל"בעיות" ומשברים שאנו חווים ביום-יום. ההתמקדות מסייעת לשחרר לחצים, כעסים ותחושות גופניות קשות אחרות שהם תוצאה ישירה למשברים ומאפשרת תחושת שליטה גדולה יותר ורווחה פיזית ונפשית.

כיצד התמקדות מאפשרת להניע את כוח הריפוי הטבעי הטמון בנו גם בזמן משבר?

בסדנה נלמד ונחווה את היכולת להתחבר ולהניע את פוטנציאל הריפוי הטמון בנו ואת כוח החיים החבוי בכל משבר באמצעות תהליך התמקדות. 

בסדנה נשים דגש מיוחד על חוויות חיוביות ומשמעותן בחיי היום יום דרך התחברות לחיוניות ושמחת חיים הפועמים בנו, גם בעיתות משבר כשנדמה שזה אינו בנמצא.

הסדנה חוויתית ומשלבת תרגול, הרצאה ותיאורי מקרה התומכים ביישומים של עקרונות ההתמקדות בהתמודדות ורפוי משברי חיים פיזיים, רגשיים ורוחניים.

למי זה מתאים? לכל מי שמעוניין לצאת מהמשבר הפוקד את חייו, (ומי לא רוצה בכך?) ולכל מי שמעוניין לרכוש כלים להתמודדות בעת צרה!         

 

עוד על התמקדות וטיפול בהתמודדות עם משבר

 

להקשיב לגוף. להבין את הנפש!

 

© Copyright המרכז הישראלי להתמקדות - בלהה פרולינגר 052-2591245 עצמאות פרלשטיין 052-3944244