חווית ההתמקדות


♣♣♣

הגעתי לפוקוסינג בלי באמת לדעת מה זה. היתה לי מין חסימה שלא יכולתי להסביר אבל שמנעה ממני להתקדם בתחומים שונים. אני מוכרח להודות שהייתי מאוד ספקן לגבי העניין לאחר שהקאוצ'רית שלי הסבירה לי במה מדובר. אחרי המפגש השני עם בלהה התחלתי להרגיש את השינוי. השיטה הזאת שמובילה אותך להתעמקות ממוקדת בכל נושא הפכה לחוויה מאוד חזקה שהחלה להבהיר לי איך אני צריך להתייחס לתחושות האלה וללמוד איך להקשיב להם. אני מניח שעד אז הייתי פשוט שם את הדברים בצד אבל במהלך המפגש השלישי אני יכול בכנות להגיד שחשתי לראשונה בחיי תחושת הארה.

הפוקוסינג גרם לי להרגיש שמשא הורם מעל כתפי בתחושה שהיא כמעט באמת פיזית. בסיום הטיפול, מעבר לעובדה שכל הספקות והחסימות נעלמו חשתי באמת קל יותר, אנרגתי יותר ושליו יותר.אני ממליץ בחום לכל מי שמרגיש משהו בפנים ורוצה ללמוד להקשיב ולהתייחס אל הדברים לנסות את השיטה

בברכה,
אורון פרנקו- שף ובעלים של חברה לשרותי שף בניו-יורק

♣♣♣

תודה רבה על הכלי הזה! נהניתי מאד ללמוד אותו ולהכיר ולהיפגש איתכן. מאור הפנים, השמחה, הצחוק, ההתייחסות האוהדת לכל אחד- אלו מאד הרשימו אותי במהלך הקורס ונראה לי שאלו חשובים מכל. ישר כח, והמשיכו לראות ברכה במעשיכן…

תודה, דורית- פסיכולוגית חינוכית

♣♣♣

אני מוצאת שאני יכולה לשלב את גישת ההתמקדות בעבודתי ומודה לכן מאוד על התרומה הגדולה שלכן, על הדוגמא האישית שלכן, על האווירה הטובה החמימה והמצמיחה שבה אתן עובדות ו..מקווה שלא להיפרד מכן!

הרבה תודה מכל הלב!

חיבוק, נורית- פסיכולוגית חינוכית

♣♣♣

תודה על העברת הכלי בצורה מעניינת ומשכנעת , משהו באופן שהעברתן אותו מהדהד לי. שומעת את קולכן ואת האינטונציה, תוך כדי העברה בעצמי , המודלינג שלכן מדהים.

מיכל- פסיכולוגית חינוכית

♣♣♣

המלצה חמה לחדשים ללמוד ולחוות התמקדות ! ברכת הודיה ואהבה לשפת ההתמקדות ולגוף….

אני קוראת להתמקדות בית, כי אכן בשבילי זה סוג של בית. ההצטרפות לקורס ההתמקדות היא תזכורת בשבילי לשביל הקיים בתוכי… השביל המוביל אותי הביתה..- אל הגוף !!!….

לתהליך שנוצר בתוכי תוך כדי תשומת הלב לנשימה ולתחושות- קוראים – "התמקדות".

ההתמקדות היוותה "כלי " עצום ומשמעותי בצמיחתי האישית – תהליך שהתחיל כמעט לפני 4 שנים. "כלי וטכניקה" שעד מהרה נהפך לשפה פנימית וטבעית שלמעשה תמיד הייתה שם ורק מצאה דרך לצאת מן הכוח אל הפועל ולהשתחרר לחופשי…. שפת הגוף והתחושה המורגשת נעשתה לטבע השני שלי. לאורך השנים, ישבתי עם תחושותיי ,דיברתי איתן, צירתי אותן, בעיקר רקדתי אותן, והתחלתי להתיידד עם גופי ואפילו עם מכאובי וכאבי הפנימיים.

המתנה שקיבלתי עם תחילת לימוד ההתמקדות באופן מסודר בקורס, היא שעצם הלימוד והתזכורת, גרמו  לי ביתר שאת לחזק את "שריר ההתמקדות" שבי  וכמו כן להוסיף ולהיאבק על המקום שלי ,על השפה שלי , גם עם אנשים "ששונים " ממני, גם עם כאלו שחשבתי שלא יקבלו את השפה שלי, למשל  חברותי בלימודים, הורי.תאמינו לי , אפילו ההורים הרציונאליים ביותר לומדים עם הזמן לקבל גם את שפת התחושות והגוף ואפילו להבין אותה …

העיקר הוא לא לוותר על האני שלנו !

להיות אמיתיים ואותנטיים עם מה שאנחנו רוצים, צריכים, חושבים, מרגישים, חשים,

ולא לפחד להעיז ולהיות עם זה…!ולא לפחד להעיז ולומר את זה !- לומר לעצמנו, לומר לאחר!

לזכור שהגוף הזה שלנו חכם ומיוחד וטומן בתוכו את כל התשובות, ניסים ונפלאות של חוכמת גופנפש ונשמה…

כל שנותר הוא רק להקשיב לו. להיות איתו, השאר כבר מתחיל וקורה מעצמו….

תהליך מרגש של נשימה וחיים….

באהבה גדולה לכולכן/ם  שותפי ל"שפת התמקדות" ולמסע החיים

ובאהבה והודיה גדולה לגוף שלי שמאותת לי , מזהיר אותי ומדבר אלי כל הזמן

ולא נותן לי לשכוח את קיומו ואת קיומי ולו לרגע….

חגית וולפמן – מטפלת בדרמה תירפיה

♣♣♣

נהניתי מכל מפגש ומפגש,יצאתי מחוזק, עם מודעות וכלים חיוניים בדרך לחיים טובים ומאושרים יותר .

פגשתי אנשים מדהימים, חכמים ,רגישים ומלאי חיים וחיוניות. אני מאחל לכולם המשך מוצלח ומהנה בדרך לאושר האמיתי.

לעצמאות ובלהה אני מודה בכל ליבי על ההדרכה המצויינת והמקצועית בכל השלבים, על החיזוקים שקיבלתי ברגעים שנזקקתי להם ועל ההקשבה והסבלנות שטמונה בכן.

שתיכן מדהימות כל אחת בדרכה היא ויחד אתן משלימות אחת את השניה.

מאחל לכן המשך שנים פוריות ומהנות וחניכים רבים לאין ספור.

בחירתכן במדריכים הצליחה בגדול וזה המקום למסור להן/ם תודה מקרב לב והמון הצלחה בהמשך.

אז לסיום רציתי שתדעו שממש ממש נהניתי מכל רגע  ושהעולם הוא מקום טוב יותר עם אנשים כמוכם/ן.

חזקו ואמצו.

 ירון – מנכ"ל

♣♣♣

כשהגעתי ללמוד Focusing לא היה לי מושג במה מדובר. ככל שהעמקתי את הידע והניסיון בשפת ההתמקדות כן נפלו עוד ועוד אסימונים בחיי. ההבנה הפכה הבנה עמוקה הרבה יותר כיון שדברים שלפני כן הבנתי "בראש" הבנתי עכשיו גם בגוף. למדתי לזהות את תחושות הגוף שלי ולהקשיב להן. למדתי להיות במגע עם המצפן הפנימי הזה שהתרבות שלנו כל כך משתדלת להמעיט בערכו, כשהיא מחנכת אותנו לסמוך על "אישורים" חיצוניים. מה שהפתיע אותי היה העובדה שכאשר הקשבתי לעצמי-בניגוד לציפייותי – לא נהגתי באימפולסיביות, אלא בהרבה יותר שיקול דעת מאשר לפני כן. כשלמדתי להקשיב באמת – הפתיע אותי גופי ביכולת שלו לתת לי תשובות מהימנות לגבי הבחירות שלי, היומיומיות, כמו האם ומה לאכול, מה ללמוד, מה לעשות לפרנסתי ועוד.

מכיוון שבמסגרת עבודתי כמורה למוסיקה בגני ילדים, וכמאמנת לפתוח כישורי למידה אני נתקלת כל הזמן באמירות מסרסות ומעכבות מצד הורים ואנשי צוות כאחד, ובתגובות קיצוניות מצדם של ילדים ולעיתים אף הוריהם-חשבתי שאילו נכנסה שפת ההתמקדות למערכת החינוך – היו הילדים יוצאים מחוזקים ובעלי אמונה עצמית בכוחותיהם, ואילו המורים – עבודתם הייתה קלה ומהנה יותר, ותלויה פחות באישור חיצוני.התקשורת בין כל הגורמים יכולה הייתה להיות נינוחה וכולם היו יוצאים נשכרים.

לפני כשנה התנדבתי לטפל בנערות במרכז לנפגעות תקיפה מינית. למעשה הוזמנתי לעבוד עם הבנות בביו פידבק אך תוך כדי עבודה איתן הרגשתי שהדבר הנכון להן ביותר הוא דווקא התמקדות- פוקוסינג. זה הכלי שיכול הכי הכי לסייע להן.

יעלי רהב סיוון- מאמנת  לפיתוח כישורי למידה, מורה למוסיקה בגני ילדים

© Copyright המרכז הישראלי להתמקדות - בלהה פרולינגר 052-2591245 עצמאות פרלשטיין 052-3944244